Kostel sv. Bartoloměje po zásahu tornádem (Hrušky)

Pomoc pro Moravu

Vážení,

asi každý zaregistroval, jakou zkázu způsobilo ničivé tornádo, které se prohnalo jižní Moravou a zanechalo za sebou obrovské škody na majetku, ale bohužel i na lidských životech. My se na vás nyní obracíme s prosbou o pomoc. Pojďme všichni společně pomoci postiženým, kteří přišli o střechu nad hlavou.

Veškeré platby, které od dnešního dne až do konce července doputují na transparentní účet Nadace JUST CS č. 115-735280277/0100 s poznámkou „Pomoc pro Moravu“, půjdou na pomoc lidem postiženým tornádem.

Transparentní účet můžete sledovat on-line.

Chceme pomáhat konkrétním lidem, jako je například rodina Bartoníkova z Mikulčic, která se už tak potýká s nelehkým osudem, protože jejich nyní jedenáctiletý Matýsek se narodil s poruchou autistického spektra a neobejde se bez invalidního vozíku. Tuto rodinu teď zasáhla další rána, a to ničivé tornádo.

Pokud někdo znáte konkrétní osoby, kterých se ničivé tornádo dotklo, prosím, zašlete nám na ně kontakt. Společně můžeme některým z nich pomoci.

Děkujeme!

Váš Jiří Lízálek st.
Předseda správní rady

Foto: Tadeáš Bednarz, cs.wikipedia.org – na snímku je kostel svatého Bartoloměje v Hruškách na Břeclavsku

Aktualizace 1. 9. 2021
Na kontě Nadace JUST CS přibyly během července 2021 příspěvky označené poznámkou „Pomoc pro Moravu“ v celkové výši 450 000 Kč. Ve spolupráci s poradci společnosti JUST CS jsme vybrali pětici obdarovaných, z nichž každý obdržel 90 000 Kč na obnovu bydlení: rodinu Bartoníkovu, Pavúčkovu, Bolfíkovu, pana Blažeje a rodinu Kalužíkovu. Všem, kdo jste se do sbírky zapojili, upřímně děkujeme!