Pavlíkovy ortézy

Za vše moc děkujeme!!! Pavlík nosí už skoro 3 měsíce ortézky a udělal za tu dobu neuvěřitelný posun! Rozchodil se, ujde i delší vzdálenosti venku, jeho chůze vypadá celkově lépe. Tak snad časem překoná i různé nerovnosti, rozběhne se… Pro zatím jsme nadšeni, jak se vývojově zlepšil. Dokonce se během 14ti dnů úplně rozmluvil, na konci srpna používal tak 10 slov, skoro nemluvil, najednou mluví v dlouhých souvětích a umí na stovky slov! Zřejmě si to střádal v hlavičce a potřeboval ten posun i pohybový, a pak to šlo ruku v ruce i s povídáním dopředu! Pavlíček ortézky bere už jako svou součást, ráno je nandáme a sundáme až večer před spinkáním. Asi po týdnu zvykání a přemlouvání si na ně tak přivykl, že s nimi nemá jediný problém a poctivě je nosí. Doma, na procházce, na chatě, všude… Je to opravdu skvělé!
Ještě jednou děkujeme, Jana Cimická

Danův nový iPad

Moc děkujeme za finanční příspěvek na nákup iPadu. Daneček je moc spokojený.

S velkým díky Sadílková Radka

Pavlův nový skútr

Píši vám, abych vám mockrát poděkoval za finanční pomoc, kterou jsem od vás získal na elektrický skútr. Bez vaší pomoci bych nebyl schopen toto zakoupení skútru realizovat. Skútr je mi velkým pomocníkem při zvládání běžných věcí, což se týká nákupů, kontrol u lékaře, výletů a návštěv svých přátel. Když jsem neměl skútr, tak jsem se cítil někdy mizerně a hlavně jsem byl neustále zavřený doma, to mě velmi deprimovalo. Ale teď je vše úplně jinak, jsem volný jako pták a je mi fajn a skvěle. Takže ještě jednou velké díky!

Pavel Kolda

Jídlonosiče pro klienty

Dovolte mi, prosím, touto cestou celé Nadaci JUST CS ještě jednou upřímně poděkovat za vyjádřenou podporu a pomoc, kterou nám projevila. Chtěla bych vás informovat, že jsme včera od dopravce převzali dvě krabice s 20 termo jídlonosiči, které jsme mohli pořídit díky vaší nadaci pro naše služby, které poskytujeme tělesně a zdravotně postiženým lidem a seniorům. Ještě jednou vám za vše děkuji.

S pozdravem Jana Hornyšová, Borůvka, Borovany spolek

Matyho Xrover

Rád bych tímto poděkoval všem z Nadace JUST CS a také všem kteří podporují zdravotně postižené děti, za pomoc při zakoupení crossového vozíku Xrover pro našeho jedenáctiletého syna Matyáše! Je to již sedm let, co jsme začali naše kluky brát na horské túry a cyklotúry, což vedlo k tomu, že se z Matyáška stal absolutní fanda těchto sportů a od té doby děláme vše proto, abychom mu tyto radovánky dopřáli. Xrover je již třetí vozík tohoto typu a kromě toho, že si v něm Maty jízdu neskutečně užívá, dostane se v něm na čerstvý horský vzduch a neustálé drncání po horských cestičkách napomáhá posilovat držení hlavy a celého trupu, což je jeden z největších přínosů tohoto vozíku a vždy po sezoně je to na něm velice znát navíc, díky polosedu v něm vydrží sedět bezpočet hodin. Syn trpí DMO, je to ležáček a není schopen samostatného sedu, ale i navzdory svému onemocnění si život užívá plnými doušky a vaše nadace právě dopomohla k tomu, aby byl ten život ještě plnohodnotnější, pestřejší a šťastnější. Jsme opravdu vděčni za vaši pomoc, za to že muže Maty trávit čas na čerstvém vzduchu a prohánět se po horách s větrem o závod a být šťastný, protože vidět radost v dětských očích je k nezaplacení a celá naše rodina pro to dělá co může. Vozík splnil veškerá naše očekávání, ba dokonce předčil a pevně věřím, že každá investovaná koruna do této pomůcky vyplatí i kdyby „pouze“ tím že vykouzlí úsměv na tváři našeho syna! Mockrát děkujeme za pomoc a za to, že se díky vám dostaneme zase o kousek výš a dál!

Tazbirkovi

Jirka cvičí

Chtěla bych vám moc poděkovat za vaši pomoc při úhradě rehabilitace pro mého syna. Rehabilitace proběhla letos v červnu. Nejen, že Jiříkovi moc pomáhá, ale jak můžete vidět, cvičí i s radostí a úsměvem. Co víc si přát. Děkujeme.

Hezký den Reifová Zdeňka

Elí a její koně

Mnohokrát vám děkuji za přispění Elišce na hiporehabilitaci. Eli absolvuje tyto pobyty několikrát do roka, velmi jí pomáhají jak ke zlepšení stability, tak po psychické stránce. Sice jsou tyto pobyty pro nás velmi finančně zatěžující, ale opravdu to stojí za to. Program na pobytech je šitý Elí na míru a určen fyzioterapeut. Denně probíhají 2 hiporehabilitace včetně přidružených terapií (příprava koně – jemná motorika), fyzioterapie, mix terapií (zdolávání překážek s pomocí koně, psa), ergoterapie, muzikoterapie. Jsem šťastná, že vidíme po každém tomto pobytu velký posun, jinak bychom zde nebyli. A víme, že pro Elí má smysl sem jezdit.

Maminka Elišky Petra Dlouhá

Lukášův nový vozík

Rád bych touto cestou poděkoval Nadaci JUST CS, která mi poskytla příspěvek na pořízení nového invalidního vozíku „Kuschall Champion“ od firmy Sivak medical technology s.r.o. Díky tomuto vozíku se nyní mohu pohybovat bez doprovodu, kam potřebuji a kdy potřebuji. Dále mohu aktivně trávit čas se svými čtyřmi dětmi.

S pozdravem Lukáš Pekárek